Prostředky pro čištění, praní a zušlechťování textilií, kůží a kožešin

Poskytujeme konzultaci a vytipování vhodných čistících a pomocných prostředků pro vaše provozy a sledujeme nejnovější trendy v této oblasti a úzce spolupracujeme s německou laboratoří Hohenstein, kde se inovují veškeré programy a hledají se optimální procesy pro nejvyšší efektivitu a úsporu energií.


Při použití námi doporučených speciálních prostředků dochází k úspoře času a energií.


 • čisticí, detašovací, prací, apretační a impregnační prostředky, antistatika pro všechny druhy rozpouštědel
 • speciální prostředky pro bělení bez chlóru
 • prostředky pro mokré čištění textilií
 • údržba textilií, kůží a kožešin moderní technologií
 • čištění v perchlorethylenu, uhlovodíkových rozpouštědlech a vodě
 • čištění v rozpouštědle K4

Tabulka rozlišení skvrn A4  

Tabulka rozlišení skvrn A3  


DIN EN ISO 9001  
TRITON - Nová inovativní forma mokrého čištění


Systém mokrého čištění Triton firmy SEITZ umožnuje ošetření různých výrobků nejen z přírodních a syntetických vláken jako jsou například šaty, kostýmy a kabáty apod., které jsou náročné na čištění, ale také ošetření výrobků z vysoce choulostivých materiálů, které jsou známy jako některé textilie z vlny a hedvábí. Nyní lze pomocí systému Triton vyčistit šetrně také jemné textilie s omezeným praním a textilie čištěné rozpouštědly.


Systém mokrého čištěni Triton chrání nejlepším způsobem choulostivá bílkovinná nebo celulózová vlákna před zplstnatěním a sražením. Čistící komponenty v produktech systému Triton působí již při nízkých teplotách – dokonce i ve studené vodě.


Další výhodou tohoto čištění je, že se choulostivá lemování (z různých materiálů) a aplikací (jako jsou perličky nebo flitry) při čištění systémem Triton firmy Seitz nepoškodí, protože základem čištění je voda a ne rozpouštědla.Systém Triton umožňuje následující:

 • je optimálně šetrný k textiliím
 • je šetrný vůči barvám a snižuje zplstnatění
 • má čerstvou vůni a dobrý výsledek čištění
 • snižuje náklady na finální úpravy textilie a na žehlení
 • obsahuje biologicky odbouratelné suroviny
 • poskytuje větší bezpečnost a chrání životní prostředímokré čištěníoptimalizace vláknadezinfekce bělenízintenzivnění

TRITON SYSTÉM je ekologický a textilie vyčistí šetrně a důkladně!

Mokré čištění systémem Triton

Voda se vždy používala při moderním ošetřování textilií. Novinkou ale je rozšíření tohoto čištění na choulostivé a jemné textilie a oděvy z různých materiálů, tedy na textilie, které se doposud mohly uspokojivě čistit jen v ozpouštědlech. Systémem Triton umožňuje firma Seitz mokré čištění těchto textilií. V mnoha případech lze proto od čištění v rozpouštědlech zcela upustit.

Šetrnost k textiliím

Technika postupů na bázi vody zaznamenala revoluční vývoj. Nově vyvíjené postupy spojují inovativní kombinace produktů s plně automatizovanými systémy (programovatelné pračky, čerpací systémy) a umožnují kompletní kontrolu jednotlivých etap čištění, příp. fází praní. Tím se redukuje riziko poškození textilií na minimum.

Ochrana životního prostředí

Systém Triton šetří při mokrém čištění jeho základní parametry: vodu, chemikálie, mechanické působení, teplotu a čas. Odpovědným zacházením se zdroji a energiemi se enormně snižují náklady a zatížení životního prostředí. Rovněž se u urovin produktu dbá na to, aby používané tenzidy nebyly alkalické, byly dobře biologicky odbouratelné a neobsahovaly žádné optické rozjasňovače barev nebo bělidla. Systém je nastaven tak, aby se při nejmenším množství použitého produktu a energie dosáhlo optimálních výsledků.

Hospodárnost

Pro klasické systémy mokrého čištění jsou typické zvýšené náklady na finální úpravu, proto bylo mokré čištění považováno při srovnání s čištěním v rozpouštědlech spíše jako nehospodárné. Systémem Triton se pomocí moderních produktů pro apreturu vlákna redukuje finální úprava textilií na minimum a tím se dosahuje hospodárnosti, kterou nebylo možno doposud docílit.